W ramach projektu „HETEROPTERA POLONIAE” rozpoczęto w 2009 roku wydawanie nowego czasopisma faunistycznego o nazwie „Heteroptera Poloniae – Acta Faunistica”. Jego głównym celem jest publikowanie danych o Heteroptera Polski oraz innych regionów Europy i świata.

Od roku 2010 czasopismo ukazuje się jako czasopismo internetowe (w wersji elektronicznej), co umożliwi nie tylko dotarcie do szerokiego kręgu odbiorców, ale również szybkie publikowanie nowych danych faunistycznych (oraz innych) dotyczących gatunków Heteroptera występujących na terenie naszego kraju oraz w innych regionach Europy i świata.

Prace publikowane są w języku polskim z abstraktem i streszczeniem w języku angielskim, lub w języku angielskim i recenzowane są przez dwóch recenzentów.

Czasopismo pozytywnie przeszło proces ewaluacji i zostało zaindeksowane na liście czasopism naukowych ICI Journals Master List 2016. Wynik ewaluacji czasopisma za rok wydawniczy 2016 wynosi: ICV (Index Copernicus Value) 2016 = 60.88.

ISSN 2083-201X

Aktualności

16.04.2018

W tomie nr 12 został opublikowany nowy artykuł wraz z materiałem dodatkowym – wideo.

LO VERDE G., CARAPEZZA A. An exceptional outbreak of Macroscytus brunneus (Fabricius, 1803) (Hemiptera: Heteroptera: Cydnidae) on Linosa island (Pelagian Islands, Sicily)

Pobierz pdfZobacz wideo